آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

برای اینکه بتوانی از خوشی های زندگی که آنها را فراموش کرده ایم لذت ببری، آتئیست شو.

برای این کار لازم نیست که در اجتماع و یا مکان مشخصی زندگی کنی، سرود خاصی را از بر بخوانی، رهبر فرقه و یا خدای عجیب و غریبی را عبادت کنی، نگران کتاب مقدس باشی و یا اعمال و آیین خاصی را به جا آوری.

نه اصول و قوانینی وجود دارد که از آنها تبعیت کنی و نه آداب و رسوم قومی که در صورت عدم پایبندی، محکوم به مجازات شده و از جمع آتئیست ها اخراج شوی. مجبور نیستی آخر هر هفته برای برگزاری آیین هایی در تجمع خاصی شرکت کنی، نه کشیشی، نه راهبه ای و نه گناهکاری.

نماد بخصوصی در لباس پوشیدن آتئیست ها نیست، آزادی هر نمادی بخواهی انتخاب کنی و یا اصلاً هیچ نمادی نداشته باشی. هیچ وعده یا تهدیدی وجود ندارد که پس از مرگ به کجا رفته و چه میشوی. مراسم خاکسپاری هم در کار نیست.

نه خبری از عبادتهای بی جواب مانده هست و نه از مکان‌های مقدس. نه عهد و پیمانی و نه پیمان شکنی و نه حتی آیین خاصی برای آتئیست شدن، کافی ست که به هيچ مذهب و یا خدایی اعتقاد نداشته باشی، چنانکه همه انسانها و حیوانات اصولا آتئیست به دنیا می آیند.

میتوانی هر وقت بخواهی از دنیای آتئیست بودن فاصله گرفته و به سراغ دینی بروی و بارها بین آتئیست بودن و مذهب داشتن در رفت و برگشت باشی. این جا درحقیقت سیاست درهای باز حاکم است و یا بهتر است بگوییم که اصلاً دری وجود ندارد.

همه خوراکی ها آزاد هستند هیچ غذایی توصیه شده و یا منع شده (حرام) نیست همانطور که لباس پوشیدن هم اصول خاصی ندارد و هيچ رنگی را نمی‌توان مشخصه آتئیست بودن دانست.

در واقع زمان، پول و انرژی که صرف آتئیست بودن میکنی صفر است بنابراین فرصت داری که پول و انرژی خود را برای کارهای مهمتری چون شاد بودن، دوست خوبی بودن، عضوی عاشق از خانواده بودن و شهروندی مسؤل بودن هزینه کنی.

شما هم حتماً گاهی آیین های عجیب و گیج کننده ای را که فرقه های مذهبی انجام می دهند دیده و آن را دیوانگی محض یافته اید. بله این همان چیزی است که برای یک آتئیست غیر قابل درک است.

نوشته های مشابه

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

در میان پژواک اذان در فضای مقدس مساجد ایران، بی صدا تحولی عظیم در قلب ملت ما در حال وقوع است. روز به روز تعداد بیشتری از ایرانیان دین خود را زیر سوال برده و بی دین میشوند. کشور ما مشهور به داشتن ملتی با اعتقادات محکم مذهبی، اکنون شاهد موج بی سابقه ای از سکولاریسم است....

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا انتخاب می کنی که تک شاخ صورتی را باور نکنی؟ ما در حقیقت انتخاب نمی‌کنیم که ناباور باشیم بلکه فقط با خود صادق و رو راست هستیم. همه انسان‌های روی کره زمین نسبت به هر دینی جز دین خودشان آتئیست هستند، پس سوال اینجا ست که چرا همه دینداران چنین استثنایی قائل میشوند که...

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

فرانسه مهد تمدن مدرن اروپاست که در آن سکولاريسم، فرهنگ، هنر، تحصیل، آزادی و برابری که ما امروز از آن لذت می بریم و حتی لائیسیم که گاهی به مذاق ما خوش نمی‌آید، همه و همه توهین به آیین اسلام بحساب می آید. اشتباه فرانسه این بود که بجای نظارت بر نقشه خاورمیانه و از میان...

روایت یک آتئیست: از کجا به خداناباوری رسیدم.

روایت یک آتئیست: از کجا به خداناباوری رسیدم.

من یک کاتولیک بدنیا آمدم و حتی وقتی 12 ساله بودم والدینم مرا برای شرکت در یک همایش فرستادند به امید اینکه در آینده کشیش شوم. یادم می آید که از مدرسه ابتدایی سؤال‌هایی در مورد دین توی ذهنم بود. کلاس چهارم که بودم، روزی یکی از همکلاسی‌هایم از معلم پرسید که چگونه ماه آن...