از ترس در بنگلادش تا ماراتن در سوئد - آشانور رحمان خان

از ترس در بنگلادش تا ماراتن در سوئد – آشانور رحمان خان

آشانور رحمان خان اهل بنگلادش و قبلا مسلمان بوده است. او اخیراً به کشور سوئد درخواست پناهندگی داده است و خطر مرگ و شکنجه توسط اسلامگرایان در بنگلادش فعلا از او دور شده است.

آشانور قبل از فرار به سوئد، شغل مناسبی داشته، مهندس مخابرات بوده و از زندگی خانوادگی با همسر و پسرش لذت می‌برده است. ولی او مجبور میشود همه چیز را پشت سر رها کرده، به یک زندگی ناملایم تن داده و درخواست پناهندگی بدهد، چون از سوی نهادهای دولتی و غیر دولتی تهدید می‌شده است.

تروریست های اسلامی در بنگلادش با نام انصارالاسلام، جامعه المجاهدین و افراط گرایان اسلامی، لیستی از نویسندگان منتقد اسلام تهیه کرده و بدنبال فرصتی مناسب برای کشتن آنها هستند.

نوشته های آشانور بر سکولاریسم تمرکز دارد. او در مورد اسلام سیاسی، اسلام حکومتی و اسلام گرایی می‌نویسد. نوشته های او نگرانی جدی از افزایش اسلام گرایی و پیامدهای خطرناکی را که حمایت از حقوق بشر، زنان، کودکان و اقلیت ها می‌تواند بهمراه داشته باشد نشان می‌دهد.

ما در کمپین آتئیست ایرانی با کار نویسندگان بنگلادشی آشنا هستیم. حکومت بنگلادش و بسیاری از مردم این کشور، ارزشی برای آزادی بیان و دیگر حقوق اساسی انسان ها قائل نیستند. بیان نظر مخالف با اسلام در این کشور می‌تواند منجر به حکم زندان و یا حتی کشته شدن با قمه بشود. آشانور حتی در سوئد هم از این تهدیدها در امان نیست.

او چند روز پیش در فیسبوک، پستی برگرفته از یک متن تاریخی گذاشت که نشان می‌داد محمد یهودیان را شکنجه کرده است. اسلام گرایان افراطی این موضوع را گزارش کرده و فیسبوک او بسته شد و این اولین باری نبود که چنین اتفاقی برای او می‌افتاد. این نوع سانسور عقاید مدام توسط مسلمانان بکار می‌رود تا از اظهار نظر افرادی که سابقا مسلمان بوده اند بر علیه اسلام جلوگیری کنند.

واضح است که با وجود جنایت‌های نفرت انگیز اخیر و مصوبه های دولتی برای آزار و اذیت نویسندگان و فعالان آتئیست در بنگلادش، آشانور نمی‌تواند به این کشور برگردد. او تقاضای پناهندگی به کشور سوئد داده است. حالا آشانور برای اولین بار در زندگیش احساس امنیت می‌کند و از تمرینات ورزشی خود بعنوان دونده ماراتن لذت می‌برد.

کمپین آتئیست ایرانی امیدوار است که آشانور بتواند زندگی جدید خود را با موفقیت و در امنیت کامل از سر گیرد.

نوشته های مشابه

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

در میان پژواک اذان در فضای مقدس مساجد ایران، بی صدا تحولی عظیم در قلب ملت ما در حال وقوع است. روز به روز تعداد بیشتری از ایرانیان دین خود را زیر سوال برده و بی دین میشوند. کشور ما مشهور به داشتن ملتی با اعتقادات محکم مذهبی، اکنون شاهد موج بی سابقه ای از سکولاریسم است....

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

برای اینکه بتوانی از خوشی های زندگی که آنها را فراموش کرده ایم لذت ببری، آتئیست شو. برای این کار لازم نیست که در اجتماع و یا مکان مشخصی زندگی کنی، سرود خاصی را از بر بخوانی، رهبر فرقه و یا خدای عجیب و غریبی را عبادت کنی، نگران کتاب مقدس باشی و یا اعمال و آیین خاصی را...

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا انتخاب می کنی که تک شاخ صورتی را باور نکنی؟ ما در حقیقت انتخاب نمی‌کنیم که ناباور باشیم بلکه فقط با خود صادق و رو راست هستیم. همه انسان‌های روی کره زمین نسبت به هر دینی جز دین خودشان آتئیست هستند، پس سوال اینجا ست که چرا همه دینداران چنین استثنایی قائل میشوند که...

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

فرانسه مهد تمدن مدرن اروپاست که در آن سکولاريسم، فرهنگ، هنر، تحصیل، آزادی و برابری که ما امروز از آن لذت می بریم و حتی لائیسیم که گاهی به مذاق ما خوش نمی‌آید، همه و همه توهین به آیین اسلام بحساب می آید. اشتباه فرانسه این بود که بجای نظارت بر نقشه خاورمیانه و از میان...