چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا انتخاب می کنی که تک شاخ صورتی را باور نکنی؟
ما در حقیقت انتخاب نمی‌کنیم که ناباور باشیم بلکه فقط با خود صادق و رو راست هستیم.

همه انسان‌های روی کره زمین نسبت به هر دینی جز دین خودشان آتئیست هستند، پس سوال اینجا ست که چرا همه دینداران چنین استثنایی قائل میشوند که دین خود را قبول کرده اما نسبت به سایر ادیان ناباور باشند؟

اگر تاریخ ادیان را بررسی کنید، خواهید دید که دین هر قوم و ملتی توسط بزرگان  بانفوذ و تاثیرگذاری چون والدین و معلمان از قبل برایشان تعیین و به آنها تلقین شده است.

دنیا جای بسیار متفاوتی می‌شد اگر کودکان در مدارس اصول مقدماتی همه ی ادیان را آموزش دیده و در هجده سالگی حق داشتند که از بین همه آنها هیچ یک و یا یکی را انتخاب کنند.

اما همه ما می‌دانیم که ادیان به چنین شیوه ای عمل نمی کنند بلکه آنها از سنین بسیار پایین زمانی که انسان بشدت تأثیرپذیر است و چیزها برای هميشه در ذهنش حک می شود، دین را به او القا می کنند بطوریکه او بعدا نتواند دنیا را به گونه‌ای دیگر ببیند یا تصور کند.

آتئیست ها گروهی از مردم با باورهای مشترک نیستند، آنها افرادی برآمده از میان فرهنگ باورمندی هستند که نخواسته اند وارد بازی دین باوری شوند.

آتئیست ها نه از کسی عصبانی اند و نه متنفر، آنها فقط کسانی هستند که داستان های بی اساس آفرینش را که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و اکنون اشتباه بودنشان ثابت شده، باور ندارند، داستان هایی که توسط قدرتمندان و سیاستمداران هر دوره با هدف تسلط بر مردم و کنترل آنها جعل شده است.

نوشته های مشابه

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

در میان پژواک اذان در فضای مقدس مساجد ایران، بی صدا تحولی عظیم در قلب ملت ما در حال وقوع است. روز به روز تعداد بیشتری از ایرانیان دین خود را زیر سوال برده و بی دین میشوند. کشور ما مشهور به داشتن ملتی با اعتقادات محکم مذهبی، اکنون شاهد موج بی سابقه ای از سکولاریسم است....

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

برای اینکه بتوانی از خوشی های زندگی که آنها را فراموش کرده ایم لذت ببری، آتئیست شو. برای این کار لازم نیست که در اجتماع و یا مکان مشخصی زندگی کنی، سرود خاصی را از بر بخوانی، رهبر فرقه و یا خدای عجیب و غریبی را عبادت کنی، نگران کتاب مقدس باشی و یا اعمال و آیین خاصی را...

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

فرانسه مهد تمدن مدرن اروپاست که در آن سکولاريسم، فرهنگ، هنر، تحصیل، آزادی و برابری که ما امروز از آن لذت می بریم و حتی لائیسیم که گاهی به مذاق ما خوش نمی‌آید، همه و همه توهین به آیین اسلام بحساب می آید. اشتباه فرانسه این بود که بجای نظارت بر نقشه خاورمیانه و از میان...

روایت یک آتئیست: از کجا به خداناباوری رسیدم.

روایت یک آتئیست: از کجا به خداناباوری رسیدم.

من یک کاتولیک بدنیا آمدم و حتی وقتی 12 ساله بودم والدینم مرا برای شرکت در یک همایش فرستادند به امید اینکه در آینده کشیش شوم. یادم می آید که از مدرسه ابتدایی سؤال‌هایی در مورد دین توی ذهنم بود. کلاس چهارم که بودم، روزی یکی از همکلاسی‌هایم از معلم پرسید که چگونه ماه آن...