یازده اتفاق خوب در زندگی یک آتئیست

در زندگی پیروان ادیان و مذاهب چه چیزی جز غل و زنجیر های چند هزار ساله ایی که از پیشینیان خود به ارث برده اند وجود دارد؟ یک آتئیست به درستی دریافته است که با رها کردن خود از این اسارت و بردگی می‌تواند به سعادتی که همه ادیان وعده داده اما هرگز عملی نکرده اند، برسد.
در اینجا به یازده اتفاق خوب که با آتئیست شدن می‌افتد، اشاره کرده ایم.

١- مجبور نمی‌شوید عقاید بی اساس در مورد خدا را که هیچ شاهد و مدرکی برای آن نیست باور کنید.

۲- پولتان را برای دادن به کلیسا، معبد، مسجد و یا هر فرقه و سازمان مذهبی دیگری هدر نمی دهید.

٣- پول بیشتری برا خودتان، خانواده تان و همه کسانی که می‌خواهید از آنها حمایت کنید باقی می ماند.

۴- وقتتان را برای عبادت خدا و باور به فرشته ها و پیامبرش، بسته به دینی که دارید، هدر نمی دهید. چون آن‌ها نمی‌توانند به شما کمک کنند چرا که اصلاً وجود ندارند.

۵- ترس کمتری دارید از اینکه یک موجود ماورایی هر فکر و عمل شما را می‌خواند و سزای آن را با سوزاندن ابدی در جهنم خواهد داد.

۶- آزادید هر چه در زندگی میخواهید انجام دهید به جای اینکه تلاش کنید بر اساس دستوراتی که مردم دو هزار و یا هزار و چهارصد سال پیش در کتابی نوشته اند، عمل کنید.

٧- میتوانید هرچه دلتان بخواهد بخورید و بپوشید، با هر که می‌خواهید دوستی کنید. شما را از عقاید پوسیده کتاب‌های قدیمی رها می‌کند (خوشبختانه شما دیگر از دستورات دین پیروی نمی‌کنید هرچند این دستورات هنوز هستند). آرامش فکری دارید چرا که تصمیم گرفته اید کارهای خوب بکنید نه بخاطر ترس از جهنم بلکه بخاطر احترامی که برای خوب بودن قائلید.

٨- آزادید با هر که می‌خواهید ازدواج کنید، بدون محدودیت برای ازدواج با فردی از مذهب خاص.

٩- وقت بیشتری برای خوابیدن روزهای یکشنبه اگر مسیحی هستید و هر روز اگر مسلمان هستید، دارید. یا میتوانید هر کاری دلتان میخواهد بکنید، اما من می‌خواهم بخوابم.

١٠- فرصت بیشتری برای لذت بردن از زندگی دارید وقتی میدانید که جهان آخرت و بهشت و جهنمی در کار نخواهد بود. مجبور نیستید زندگی‌تان را با انجام کارهای بیهوده تلف کنید تا بندگی خود را به خدایی ثابت کنید که وجود ندارد.

١١- میتوانید آینده تان راخودتان انتخاب کنید، زندگی که دوست دارید داشته باشید و از آزادی لذت ببرید.

فرانک کاظمی – دبیر کمپین آتئیست ایرانی

نوشته های مشابه

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

طلوع پنهانی بی دینی در ایران

در میان پژواک اذان در فضای مقدس مساجد ایران، بی صدا تحولی عظیم در قلب ملت ما در حال وقوع است. روز به روز تعداد بیشتری از ایرانیان دین خود را زیر سوال برده و بی دین میشوند. کشور ما مشهور به داشتن ملتی با اعتقادات محکم مذهبی، اکنون شاهد موج بی سابقه ای از سکولاریسم است....

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

آتئیست باشید و از زندگی خود بهره و لذت ببرید

برای اینکه بتوانی از خوشی های زندگی که آنها را فراموش کرده ایم لذت ببری، آتئیست شو. برای این کار لازم نیست که در اجتماع و یا مکان مشخصی زندگی کنی، سرود خاصی را از بر بخوانی، رهبر فرقه و یا خدای عجیب و غریبی را عبادت کنی، نگران کتاب مقدس باشی و یا اعمال و آیین خاصی را...

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا من ادیان و خدا و خرافات را باور ندارم؟

چرا انتخاب می کنی که تک شاخ صورتی را باور نکنی؟ ما در حقیقت انتخاب نمی‌کنیم که ناباور باشیم بلکه فقط با خود صادق و رو راست هستیم. همه انسان‌های روی کره زمین نسبت به هر دینی جز دین خودشان آتئیست هستند، پس سوال اینجا ست که چرا همه دینداران چنین استثنایی قائل میشوند که...

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

چرا مسلمانان رادیکال و تروریست در فرانسه بیشتر خرابکاری می کنند؟

فرانسه مهد تمدن مدرن اروپاست که در آن سکولاريسم، فرهنگ، هنر، تحصیل، آزادی و برابری که ما امروز از آن لذت می بریم و حتی لائیسیم که گاهی به مذاق ما خوش نمی‌آید، همه و همه توهین به آیین اسلام بحساب می آید. اشتباه فرانسه این بود که بجای نظارت بر نقشه خاورمیانه و از میان...