یازده اتفاق خوب در زندگی یک آتئیست

در زندگی پیروان ادیان و مذاهب چه چیزی جز غل و زنجیر های چند هزار ساله ایی که از پیشینیان خود به ارث برده اند وجود دارد؟ یک آتئیست به درستی دریافته است که با رها کردن خود از این اسارت و بردگی می‌تواند به سعادتی که همه ادیان وعده داده اما هرگز عملی نکرده اند، برسد.
در اینجا به یازده اتفاق خوب که با آتئیست شدن می‌افتد، اشاره کرده ایم.

١- مجبور نمی‌شوید عقاید بی اساس در مورد خدا را که هیچ شاهد و مدرکی برای آن نیست باور کنید.

۲- پولتان را برای دادن به کلیسا، معبد، مسجد و یا هر فرقه و سازمان مذهبی دیگری هدر نمی دهید.

٣- پول بیشتری برا خودتان، خانواده تان و همه کسانی که می‌خواهید از آنها حمایت کنید باقی می ماند.

۴- وقتتان را برای عبادت خدا و باور به فرشته ها و پیامبرش، بسته به دینی که دارید، هدر نمی دهید. چون آن‌ها نمی‌توانند به شما کمک کنند چرا که اصلاً وجود ندارند.

۵- ترس کمتری دارید از اینکه یک موجود ماورایی هر فکر و عمل شما را می‌خواند و سزای آن را با سوزاندن ابدی در جهنم خواهد داد.

۶- آزادید هر چه در زندگی میخواهید انجام دهید به جای اینکه تلاش کنید بر اساس دستوراتی که مردم دو هزار و یا هزار و چهارصد سال پیش در کتابی نوشته اند، عمل کنید.

٧- میتوانید هرچه دلتان بخواهد بخورید و بپوشید، با هر که می‌خواهید دوستی کنید. شما را از عقاید پوسیده کتاب‌های قدیمی رها می‌کند (خوشبختانه شما دیگر از دستورات دین پیروی نمی‌کنید هرچند این دستورات هنوز هستند). آرامش فکری دارید چرا که تصمیم گرفته اید کارهای خوب بکنید نه بخاطر ترس از جهنم بلکه بخاطر احترامی که برای خوب بودن قائلید.

٨- آزادید با هر که می‌خواهید ازدواج کنید، بدون محدودیت برای ازدواج با فردی از مذهب خاص.

٩- وقت بیشتری برای خوابیدن روزهای یکشنبه اگر مسیحی هستید و هر روز اگر مسلمان هستید، دارید. یا میتوانید هر کاری دلتان میخواهد بکنید، اما من می‌خواهم بخوابم.

١٠- فرصت بیشتری برای لذت بردن از زندگی دارید وقتی میدانید که جهان آخرت و بهشت و جهنمی در کار نخواهد بود. مجبور نیستید زندگی‌تان را با انجام کارهای بیهوده تلف کنید تا بندگی خود را به خدایی ثابت کنید که وجود ندارد.

١١- میتوانید آینده تان راخودتان انتخاب کنید، زندگی که دوست دارید داشته باشید و از آزادی لذت ببرید.

فرانک کاظمی – دبیر کمپین آتئیست ایرانی

نوشته های مشابه

روایت یک آتئیست: از کجا به خداناباوری رسیدم.

روایت یک آتئیست: از کجا به خداناباوری رسیدم.

من یک کاتولیک بدنیا آمدم و حتی وقتی 12 ساله بودم والدینم مرا برای شرکت در یک همایش فرستادند به امید اینکه در آینده کشیش شوم. یادم می آید که از مدرسه ابتدایی سؤال‌هایی در مورد دین توی ذهنم بود. کلاس چهارم که بودم، روزی یکی از همکلاسی‌هایم از معلم پرسید که چگونه ماه آن...

چرا هر روز به جمعیت آتئیست ها اضافه می شود؟

چرا هر روز به جمعیت آتئیست ها اضافه می شود؟

آتئیسم آهسته اما پیوسته در حال گسترش است. دلایل آن را می‌توان به موارد زیر نسبت داد. یک: افزایش سطح تحصیلات و میزان اطلاعات از یک طرف امروزه جوامع تحصیل کرده تر از مثلاً صد سال قبل هستند و از طرف دیگر اطلاعات آسان‌تر و سریع تر از بیست سال پیش در دسترس قرار می گیرد. هر...

وضعیت آتئیسم و مجازات آتئیست ها در اردن

وضعیت آتئیسم و مجازات آتئیست ها در اردن

بر اساس گزارش آزادی جهانی مذاهب در سال 2009، آمار دقیقی از آتئیست های جامعه اردن در دست نیست چرا که مردم این کشور ناچارند برای احراز هویت، تابع دین مشخصی باشند (26 اکتبر 2009). همچنین در تحقیقی روی حقوق اقلیت ها و مذاهب در آسیای میانه، وابسته به دانشکده حقوق دانشگاه...

پشت کردن جهان عرب به ادیان خود

پشت کردن جهان عرب به ادیان خود

بنا بر بزرگترین نظر سنجی افکار عمومی که تا کنون در منطقه انجام شده، جهان عرب درحال پشت کردن به دین خود و غرب است. یک نظر سنجی با حضور بیش از 25 هزار نفر از مردم 10 کشور از جمله فلسطین نشان داده که اعتماد به رهبران مذهبی در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته است. نتايج...